Praca: Specjalista ds. inwentaryzacji

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie
Specjalista ds. inwentaryzacji
Miejsce pracy: Częstochowa
Numer: StPr/21/0179
OBOWIĄZKI:

1. opracowywanie rocznego planu spisu i ustalenie szczegółowego harmonogramu pól spisowych, 2.organizacyjne przygotowanie spisu, 3.stawianie wniosków w sprawie powołania Zespołów Spisowych i przeprowadzanie kontroli prawidłowości spisu, 4.regulowanie pracy magazynów w czasie trwania spisu, 5.przeprowadzanie szkoleń dla członków Zespołów Spisowych, 6.ustalanie terminów w jakich muszą być zakończone prace inwentaryzacyjne oraz wycena arkuszy, 7.organizowanie prac przygotowawczych do inwentaryzacji rzeczowych i pieniężnych składników majątku oraz dopilnowanie ich wykonania we właściwym terminie; 8.kontrolowanie przygotowań do spisów oraz przebiegu spisu z natury, 9.kontrolowanie pod względem formalnym i rachunkowym wypełnionym przez Zespoły Spisowe arkusze spisów z natury i innych dokumentów z inwentaryzacji, 10.dopilnowanie terminowego złożenia wyjaśnień ewentualnych różnic inwentaryzacyjnych przez osoby odpowiedzialne za ich powstanie, 11.ustalenie przyczyn powstania różnic inwentaryzacyjnych i przedstawienie wniosków w sprawie ich rozliczenia, 12.przygotowanie wniosków o wszczęcie dochodzenia w przypadku ujawnienia niedoborów, szkód zawinionych, 13.przedkładanie wniosków w sprawie sposobu zagospodarowania ujawnionych w czasie inwentaryzacji zapasów niepełnowartościowych, zbędnych lub nadmiernych oraz w sprawie usprawnienia gospodarki rzeczowymi i pieniężnymi składnikami majątku, 14.sporządzanie sprawozdań z przebiegu inwentaryzacji.

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe (kierunek ekonomia, finanse, rachunkowość) lub średnie ekonomiczne, bardzo dobrej znajomości narzędzi MS Office, znajomość przepisów w zakresie rachunkowości, znajomość przepisów dotyczących inwentaryzacji, w tym i zasad przeprowadzania spisu z natury, mile widziana znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych, doświadczenie w pracy w księgowości, umiejętność analizowania danych i formowania wniosków, samodzielność, dociekliwość, uczciwość, zaangażowanie oraz rzetelność w realizacji powierzonych zadań, doświadczenie w pracy w podmiotach leczniczych będzie dodatkowym atutem.

Miejsce pracy:

Częstochowa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie