Praca: Starszy Księgowy / Starsza Księgowa

Portal Praca.pl to jeden z największych portali pracy w Polsce. Działamy jako agencja zatrudnienia, numer certyfikatu 29884.

Starszy Księgowy / Starsza Księgowa
Miejsce pracy: Częstochowa
Zakres obowiązków:
  • Pełna księgowość zgodnie z normami i przepisami.
  • Kierowanie działem księgowości, nadzór nad zespołem.
  • Kontrola dokumentów i operacji księgowych.
  • Raportowanie do Zarządu, analizy zarządcze.
  • Sprawozdania i raporty dla banków/innych instytucji.
  • Kooperacja z urzędami (US, ZUS, GUS, PFRON, NBP).
  • Deklaracje podatkowe (Podatek od nieruchomości, PIT, CIT, VAT, VAT UE).
  • Monitorowanie rozrachunków, kompensaty z kontrahentami.
  • Rejestracja środków trwałych, amortyzacja.
  • Weryfikacja terminowości płatności.
  • Asystowanie w audytach, inspekcjach podatkowych/finansowych.
  • Aktualizacja wiedzy o zmianach w przepisach.
Nasze wymagania:
  • Doświadczenie w księgowości.
  • Umiejętność obsługi MS Office.
  • Wykształcenie ekonomiczne/finansowe.
  • Wiedza o ustawie o rachunkowości, przepisach podatkowych.
  • Zaangażowanie, samodzielność, systematyczność.
  • Precyzja, komunikatywność.
  • Preferowana znajomość Enova.
To oferujemy:
  • Umowę o pracę/B2B.
  • Finansowanie szkoleń.
  • Opieka medyczna.
  • Ubezpieczenie grupowe.
  • Stabilność zatrudnienia.
  • Doradztwo podatkowe, prawne.