Błędy w CV

Jeżeli od dłuższego czasu telefon milczy, pomimo wielu wysłanych CV, pora zastanowić się, czy w treści nie wkradł się błąd. Często powód jest prozaiczny jak np. błąd w numerze telefonu…

Zamiast tracić nadzieje, na znalezienie pracy, przeczytaj ponownie bardzo dokładnie swoje CV. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka Twoje CV wygląda nieskazitelnie i wyróżnia się doskonałą szatą graficzną, najwyraźniej nie wszystko jest w porządku.

Analizę CV rozpocznij od sprawdzenia, czy stanowisko, na które aplikujesz, jest sprecyzowane jednoznacznie. Czy masz jeden uniwersalny wzór, który wysyłasz wszędzie i wyraźnie widać, że nie jest to dokument przygotowany stricte pod stanowisko z oferty pracy?

Druga sprawa – czy spełniasz wymagania, które zawarte są w ogłoszeniu o pracę. Być może zupełnie nie wpisujesz się w profil osoby poszukiwanej na określone stanowisko pracy.

Unikaj wpisywania wszelkich możliwych kursów i szkoleń oraz prac dorywczych, które nie mają żadnego związku ze stanowiskiem pracy, na które aplikujesz. Zabierają one niepotrzebnie miejsce i odwracają uwagę od istotnych z punktu widzenia rekrutacji elementów doświadczenia.

Pamiętaj, że rekruter nie wczytuje się wnikliwie w CV. Przegląd CV przypomina łowy. Łowione są najistotniejsze informacje. W związku z tym nie mogą one zginąć w gąszczu nijakich i niepotrzebnych treści.

Wskazane jest także ograniczenie dokumentu do dwóch stron A4. Tyle powinno wystarczyć, aby przedstawić się z jak najlepszej strony w pigułce.

Jednak przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma w treści literówki. Czasami błąd pojawia się w numerze telefonu lub w zdaniu. Warto zawsze sprawdzić dokument, używając do tego dostępnych w sieci bezpłatnych edytorów wykrywania błędów.