Dlaczego opłaca się inwestować w dodatki motywacyjne?

Świadczenia pozapłacowe stają się standardem i już niemalże co druga firma w Polsce oferuje je swoim pracownikom. Benefity dawniej uznawano za bonus, a dzisiaj odgrywają rolę inwestycji w rozwój biznesu. Tego typu rozwiązania kojarzyły się jeszcze do niedawna z międzynarodowymi korporacjami, a teraz coraz częściej możemy je spotkać także w niewielkich firmach o rodzinnym charakterze czy w instytucjach państwowych.

Pracodawcy wiedzą, że pakiet świadczeń powinien być dobrany indywidualnie do pracownika, między innymi uwzględniając jego wiek. Przykładowo osoby w przedziale wiekowym 20-30 lat chętnie chodzą na siłownię i do kina, za to pracownicy po 40-50 roku życia są bardziej zainteresowani profilaktyką zdrowotną. Z kolei osoby, które mają małe dzieci, z pewnością ucieszy dofinansowanie wyprawki do szkoły.

Benefity najczęściej oferowane przez pracodawców z Częstochowy to karnety na zajęcia fitness oraz ubezpieczenia medyczne. Wśród świadczeń pozapłacowych mogą znaleźć się też prywatne programy emerytalne, dodatkowe urlopy lub dotacje na szkolenia. Zajęcia z lektorem języka obcego czy dofinansowanie kursów lub studiów należą do najpopularniejszych dodatków. Niektórzy pracownicy bardzo cenią sobie możliwość korzystania ze zniżek na wydarzenia kulturalne.

Wielu kandydatów przekonuje także możliwość pracy zdalnej. To bardzo wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazd, a przy tym jest idealna dla osób, które mają małe dzieci. Praca z domu to możliwość, na którą otwiera się coraz więcej pracodawców, zdających sobie sprawę z tego, że zmiana otoczenia może wpłynąć pozytywnie na pracownika.

Firmy, które oferują dodatki motywacyjne w Częstochowie, mają szanse na przyciągnięcie najlepszych kandydatów. W końcu pakiet świadczeń socjalnych może dać pracownikowi zadowolenie i niemałe oszczędności, ale tylko pod warunkiem, że został dobrany pod jego potrzeby.