Jak stworzyć skuteczną ofertę pracy? Nazwa stanowiska, która przyciągnie kandydatów

Jesteś pracodawcą? Masz wolne miejsce pracy? Szukasz pracownika? Jeśli na te 3 pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że potrzebujesz skutecznego sposobu, dzięki któremu pozyskasz atrakcyjnych kandydatów do pracy.

Jednym z najczęściej stosowanych narzędzi, dzięki któremu możesz dotrzeć do szerokiego grona kandydatów, bez wątpienia jest ogłoszenie o pracę. Czy wiesz jak stworzyć ofertę pracy, dzięki której pozyskasz pracowników, na których Ci zależy?

Zapraszam Cię do cyklu artykułów, z których dowiesz się, jak stworzyć skuteczną ofertę pracy. Po kolei omówię jej elementy składowe. Każdy z nich bowiem ma duże znaczenie!

Na pierwszy ogień pójdzie tytuł ogłoszenia. Czy wiesz jak go sformułować?

Zadbaj o przyciągającą nazwę stanowiska pracy.

Tytuł ogłoszenia jest elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy kandydatom, przeglądającym listę z ofertami pracy. A ponieważ potencjalny pracownik od razu zwraca na niego uwagę, dlatego warto zastanowić się, jak powinien być sformułowany.

W końcu ma wzbudzić zainteresowanie i zachęcić do zapoznania się z Twoim ogłoszeniem.

Wielu rekruterów ma pokusę, aby tytuł ich oferty pracy od razu rzucił się w oczy. Niektórzy decydują się na wymyślne i oryginalne nazewnictwo. Jest to jednak ryzykowne działanie.

Dlaczego?

Z jednej strony kandydat może mieć problem ze zrozumieniem danego stanowiska i najzwyczajniej może pominąć Twoje ogłoszenie. Z drugiej zaś, nietypowo wpisany tytuł ogłoszenia sprawi, że ciężko będzie znaleźć Twoją ofertę w wyszukiwarce. Dlatego każde odchylenie od normy w tym zakresie, warto dobrze przemyśleć.

Jeśli szukasz pracownika na stanowisko sprzedażowe, warto zastosować popularne nazewnictwo. Nazwy takie jak: Handlowiec, Sprzedawca, Specjalista ds. Sprzedaży czy też Przedstawiciel Handlowy – jednoznacznie informują, na czym będzie polegać praca. Kandydat, który przegląda oferty pracy i trafi na tak zatytułowane ogłoszenie, z pewnością zapozna się z informacjami dotyczącymi zatrudnienia.

Kwestię nazewnictwa dotyczącego tytułu ogłoszenia, mamy już wyjaśnioną. Jednak tytuł ogłoszenia to zaledwie jeden z elementów Twojej oferty zatrudnienia. W kolejnych artykułach dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przy tworzeniu kolejnych jego elementów.

W końcu dobrze napisana oferta zwiększy szanse na pozyskanie CV od najlepszych kandydatów dostępnych na rynku pracy. A właśnie na tym Ci najbardziej zależy.