Opis pracodawcy w ogłoszeniu o pracę

Zanim kandydat wyśle swoje CV, chce dowiedzieć się, kim jest jego potencjalny pracodawca. Nic dziwnego, w końcu każda osoba chce dowiedzieć się, w jakiej organizacji przyjdzie jej pracować. Dlatego na początku każdej oferty pracy, powinien znaleźć się opis firmy, która poszukuje pracowników.

Opis firmy powinien być rzeczowy i zwięzły. Warto przekazać kandydatom informacje, które mogą ich zainteresować. Komunikacja w tym zakresie powinna przedstawiać firmę jako pracodawcę. Informacje przedstawiające przedsiębiorstwo np. jako gracza na giełdzie, warto zachować do innych publikacji.

Warto w tym miejscu zamieścić informacje, dzięki którym już na początku kandydaci dowiedzą się m.in.:

  • jak długo firma funkcjonuje na rynku,

 

  • jakie produkty / usługi oferuje,

 

  • gdzie znajduje się siedziba,

 

  • czy istnieją biura regionalne,

 

  • czy przedsiębiorstwo działa również za granicą,

 

  • ilu pracowników aktualnie jest zatrudnionych,

 

  • jaka jest misja i wizja,

 

  • czy jest liderem w branży,

 

  • jakich klientów obsługuje,

 

  • posiada kapitał polski czy zagraniczny.

 

W opisie firmy można umieścić bardzo szeroki zakres informacji. Warto wybrać te, które będą najbardziej istotne z punktu widzenia osób szukających pracy. Ograniczmy się do 3 – 4 zwięzłych zdań, pamiętając, że niewiele osób czyta zbyt długie treści.

Pomimo tego, że każda firma prezentuje w ogłoszeniu o pracę informacje na temat swojej działalności, to bardzo często kandydaci starają się na własną rękę odnaleźć w sieci dodatkowe informacje na temat potencjalnego pracodawcy.

Coraz częściej kandydaci odwiedzają stronę firmową oraz profile w mediach społecznościowych. Warto zatem zadbać o pozytywny wizerunek w sieci.

Bardzo dobrym pomysłem, na który decyduje się coraz więcej firm, jest nakręcenie tzw. filmu korporacyjnego. Dzięki niemu, kandydaci ubiegający się o zatrudnienie, mogą poznać daną firmę “od środka”.

Tego typu filmy zazwyczaj przedstawiają pracowników, siedzibę firmy oraz wyposażenie stanowisk pracy. Na ich podstawie można dowiedzieć się m.in. jakie relacje panują między pracownikami czy też, w jakim otoczeniu wykonywana jest praca. Organizacje, które posiadają tego typu film firmowy, chętnie umieszczają go w swoich ogłoszeniach o pracę.

Ważne jest, aby komunikat przedstawiony w ofercie pracy zgadzał się informacjami zawartymi w sieci: na stronie firmowej oraz w mediach społecznościowych. Spójność zamieszczanych informacji buduje przecież pozytywny wizerunek organizacji.