Elementy obowiązkowe w nowoczesnym CV

Co jakiś czas słyszymy na temat nowych trendów w pisaniu CV. Czy mają one rację bytu? To zależy od tego, jakiej pracy szukamy. Osoby, które aplikują w Częstochowie na stanowiska związane z pracą fizyczną, gdzie wymagania nie są zbyt wygórowane, nie muszą mieć perfekcyjnego CV. Jeżeli jednak starasz się o etat w międzynarodowej firmie albo jesteś na początku kariery zawodowej i brakuje Ci doświadczenia, to radzimy bardziej się przyłożyć do dokumentów aplikacyjnych.

O jakie elementy warto zatem wzbogacić życiorys zawodowy?

1. Profil i cel zawodowy
To krótkie podsumowanie, dzięki któremu możemy zachęcić rekrutera do dalszej lektury. Wystarczą 3-4 zwięzłe zdania na temat naszych największych osiągnięć zawodowych. Zamieszczając z kolei wzmiankę o celu, możesz pokazać, że jesteś osobą konsekwentną i wiesz, czego chcesz.

2. Linki do wartościowych stron
Linki, które odeślą rekrutera do profesjonalnego profilu na portalu rekrutacyjnym to dobre posunięcie. A jeszcze lepiej, gdy na owej stronie znajdą się także rekomendacje od klientów czy byłego przełożonego.

Nie zaszkodzi też wstawić odnośnika do swojego bloga czy własnej witryny internetowej. Takie zabiegi są czymś obowiązkowym, jeśli interesuje Cię praca w Częstochowie jako programista, dziennikarz czy copywriter.

3. Układ treści
CV musi być czytelne, przejrzyste, konkretne. Wcale nie musisz rozpoczynać od opisywania swojego wykształcenia. Dzisiaj nie ma ściśle określonych reguł, a jeżeli aplikujesz na oferty pracy w Częstochowie, gdzie ogromną rolę ma praktyka zawodowa, to we wstępie zajmij się wypunktowaniem najistotniejszych informacji dotyczących doświadczenia. Do każdego ogłoszenia należy podchodzić indywidualnie. Uwypuklaj te elementy życiorysu, do których najbardziej nawiązuje oferta pracy. Co jeszcze jest istotne? Idealne dokumenty aplikacyjne są wiarygodne, aktualne, czytelne i spersonalizowane.